איזה דפדפן הכי מומלץ, ולמה צריך בעצם שלושה דפדפנים?

גוגל כרום הוא דפדפן מהיר ובטוח. כך גם הדפדפנים המתחרים. אז למה הפך דווקא כרום לדפדפן הפופולארי ביותר? ולמה צריך, בכל זאת, גם את הדפדפן הזקן מיקרוסופט אקספלורר?

מחשב נייד - איזה דפדפן הכי מומלץ
הדפדפן המומלץ, גם למחשב וגם לטלפון, הוא גוגל כרום.
כדאי להתקין יותר מדפדפן אחד, ואפילו שלושה

יש לא מעט דפדפני אינטרנט, למחשבים ולטלפונים, ולכן השאלה 'איזה דפדפן הכי מומלץ?' נפוצה למדי. זה יכול להיות מפתיע, לאור העובדה שהעולם אומר את דברו בבירור – דפדפן כרום הוא הכי מומלץ. למעלה מ-80% מהגולשים בוחרים בגוגל כרום כדפדפן עיקרי שלהם, עפ"י נתוני אתר w3schools.
הדפדפן הבא אחריו, מוזילה פיירפוקס, מתהדר ב-9% בלבד. פער חד משמעי.

אבל בכל זאת, אנשים מחליפים מחשבים וטלפונים, גרסאות חדשות של דפדפנים שונים עושות כותרות, ויש התעניינות.

במבחנים שונים, שמנסים לענות על אותה שאלה – איזה דפדפן הכי מומלץ? – ניתן למצוא תשובות אחרות. שיקולי מהירות, אבטחה וצריכת זיכרון, יכולים לתת ניקוד גבוה יותר לדפדפנים מתחרים, אבל השורה התחתונה היא, שלמרבית השימושים – פרטיים, מקצועיים ועסקיים – דפדפן כרום מספק אבטחה וביצועים טובים.
גוגל כרום

מה הפך את דפדפן כרום למס' 1 בעולם?

אין ספק כי העוצמה השיווקית של גוגל מספקת לכרום יתרון משמעותי, אבל זה בלבד לא יכול להספיק כדי להשתלט על שוק דפדפני האינטרנט באופן כה מוחץ. גוגל כרום הוא דפדפן משובח, המבטיח תצוגות מדוייקות, מציע ממשק ברור וידידותי, מהירות טובה ורמת ביטחון הולמת. אבל בכל אלו, גם המתחרים שלו משובחים וחזקים, ולעתים אף יותר.

מה שנותן לדפדפן כרום את היתרון הגדול, ויוצר את הפופולאריות העצומה שלו, אלו הן ההרחבות (Extensions) שמאפשרות להפוך את הדפדפן לכלי עבודה מותאם אישית, שמתחבר גם עם כלים דיגיטליים אחרים, כגון דואר אלקטרוני, מנהל משימות ועוד.

לדפדפן כרום יש אלפי הרחבות מסוגים שונים. התקנה מהירה, בקליק אחד, מוסיפה לדפדפן פונקציונאליות חשובה.
חנות ההרחבות של גוגל כרום

כרום ועוד שניים

דפדפן אחד מספיק, אבל רצוי להתקין לפחות עוד דפדפן אחד לשימושים שונים. השימוש העיקרי בדפדפן הנוסף הוא האפשרות לבדוק דברים במצבים שונים; למשל, איך מתנהג אתר מסוים כאשר אתם מחוברים בדפדפן אחד, ולא מחוברים בדפדפן אחר.
הדפדפן הנוסף המומלץ: מוזילה פיירפוקס.

במחשבים, נייחים וניידים, כדאי להתקין גם את – שימו לב – דפדפן אקספלורר הישן. הסיבה פשוטה: אתרים חיוניים רבים ומערכות מקוונות מסוימות מאפשרים גישה והתחברות רק באמצעות אקספלורר, או משום שהם ישנים בעצמם ועדיין לא מותאמים לדפדפנים חדשים, או בשל דרישות אבטחה שרק אקספלורר עומד בהן. מפתיע אבל זה המצב.
מיקרוסופט אינטרנט אקספלורר

כל התוכן תחת גג מקצועי אחד

קופירייטינג, מאמרים, כתבות, דפי נחיתה, ניוזלטרים, מדיה חברתית, וידאו – התוכן שלך, בערוצים שלך, למטרות שלך.

 

מאמרים אחרונים

יד אוחזת איור מוח - בינה מלאכותית

תוכן שיווקי בעידן של בינה מלאכותית

השפעות ההתפתחות של פתרונות בינה מלאכותית ניכרות במערכי השיווק של חברות גדולות וקטנות. כלי ה-AI משפיעים גם על תהליכי יצירת תוכן. ישנם שלושה סוגים של תוצרי תוכן מבוססי בינה מלאכותית- AI מלא, AI חלקי ו-AI תומך

קראו עוד »